اخبار روز سینمای ایران وجهان
تاریخ : پنجشنبه ۱۳ اسفند ۱۳٩٤
نویسنده : حمید رضا صالحی
نظرات ()

،فیلم‌های کوتاه ایرانی راه‌یافته به بخش مسابقه نهمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی «نور» معرفی شدند. بیست‌وشش فیلم کوتاه ایرانی در بخش‌های مختلف نهمین دوره جشنواره فیلم «نور» حضور خواهند داشت که عبارت‌اند از:

بخش داستانی: «آغی» به کارگردانی یوسف کارگر، «Impression xps-160» و «رنگان 99» به کارگردانی تیام یابنده، «از من نترس» و «جای خالی» به کارگردانی نگین امین زاده، «بچه» به کارگردانی علی عسگری، «درخت آیمان پنجره» به کارگردانی پویا اشتهاردی، «درراه» به کارگردانی امیر صراف‌ها، «رکسانا» به کارگردانی شاینا پاکروان، «زندگی اطراف اینجا» به کارگردانی شهریار شفیانی، «قصه یک مرد» به کارگردانی سیاوش جمالی و عطا مهراد، «کمی زخم» به کارگردانی صالح جهان‌آرا، «مأموریت شام» به کارگردانی مهران دخت فیضی، «من تو ما» به کارگردانی علی عرفان فرهادی، «مه در زندگی» به کارگردانی زهره خسروی، «می‌خورد بر بام خانه» به کارگردانی تیمور قادری، «وضو» به کارگردانی پریسا بارانی، «هنوز» به کارگردانی سوگل رضوانی و «K9» به کارگردانی بهروز باقری.

خبرگزاری فارس: بیست‌وشش فیلم کوتاه ایرانی در جشنواره «نور»


بخش پویانمایی: «درخت کهنسال» به کارگردانی فرنوش عابدی، «رد پوینت» به کارگردانی مطهره احمد پور، «ککس و کولا در شهر بزرگ» به کارگردانی محمود سلطان‌پور و امیر سیمیار، «لیما» به کارگردانی افشین روشن بخت و وحید جعفری و «نقش هر پرده» به کارگردانی مریم فرحزادی.

بخش مستند: «رادیو تهران» به کارگردانی مهتاب منصور و «I.D» به کارگردانی هیلدا هاشم‌پور.

در این جشنواره که باهدف معرفی فرهنگ ایرانی به غیر ایرانی‌ها از طریق سینما برگزار می‌شود، در طول مدت هفت روز فیلم‌های داستانی بلند، مستند، کوتاه و پویانمایی که هریک به صورتی با ایران و استعدادهای ایرانی در پشت یا جلوی دوربین ارتباط دارد به نمایش گذاشته خواهد شد. نهمین دوره جشنواره جولای 2016 در لس‌آنجلس برگزار خواهد شد.


برچسب‌ها: جشنواره نور
آخرین مطالب
   
 

اخبار روز سینمای ایران وجهان