اخبار روز سینمای ایران وجهان
تاریخ : دوشنبه ٢۸ اردیبهشت ۱۳٩٤
نویسنده : حمید رضا صالحی
نظرات ()

فیلم سینمایی «مردن به وقت شهریور» به کارگردانی هاتف علیمردانی اکران نشد.

 احتمال اکران «مردن به وقت شهریور» بدون سرگروه

در حالیکه قرار بود این فیلم سینمایی از صبح چهارشنبه در گروه ماندانا روی پرده برود به دلیل کامل نبودن سینماها و سانس ها اکران آن به تعویق افتاد.

ظاهرا پخش کننده فیلم تنها توانسته با دو سینما برای اکران کامل «مردن به وقت شهریور» به توافق برسد و از آنجا که بقیه سینماها حاضر شدند فیلم را به صورت تک سانس و چرخشی اکران کنند، شکوفافیلم قید اکران فیلم را زده است. با توجه به اینکه هفته آینده نیز سه فیلم دیگر اکران می شود بعید به نظر می رسد فرصتی برای اکران «مردن به وقت شهریور» پیدا شود.
ظاهرا طبق قوانین شورای صنفی نمایش فیلمی که بعد از ثبت قرارداد از اکران عمومی انصراف دهد دیگر نمی تواند در سینمای سرگروه اکران شود. در چنین شرایطی «مردن به وقت شهریور» باید در گروه آزاد روی پرده برود.
این فیلم داستان سیناست که چند ماه بیشتر برای قبولی در کنکور فرصت ندارد. از یک سو بنیاد متزلزل خانوادگی و از سوی دیگر آشنایی او با یک جوان خیابانی عاشق موسیقی ماجراهایی را برای او رقم میزند.
حمید فرخ نژاد، هانیه توسلی، نازنین بیاتی، نوید لایقی مقدم، صبا گرگین پور، ترلان پروانه، پروین ملکی، حسام محمودی و ملیسا ذاکری بازیگران «مردن به وقت شهریور» هستند.
هفته گذشته تنها فیلم «در دنیای تو ساعت چند است» اکران عمومی شد.
در همین رابطه پخش‌کننده فیلم سینمایی «مردن به وقت شهریور» در خصوص اکران نشدن فیلمش به سوره سینما گفت: شرایط اکران تنها به نفع رانت خواران است. در شرایطی که یک فیلم ۲۵ سالن دارد، سینماهای کورش، آزادی و جوان گفته‌اند «مردن به وقت شهریور» را به صورت چرخشی اکران می کنند. سینمایی مثل شاهد بسیار کوچک است و ظرفیت کمی برای تماشاگر دارد اما حتی این سالن هم قرار نیست فیلم را به صورت تمام سانس به نمایش در بیاورد. الان تنها سینماهای اریکه ایرانیان و ماندانا هستند که «مردن به وقت شهریور» را به صورت کامل اکران می کنند و ما با مشاهده این شرایط تصمیم گرفتیم فعلا برای اکران فیلم دست نگهداریم، چون این فیلم با مال حرام ساخته نشده و ما هم دزدی نکرده ایم که شایسته چنین برخوردی باشیم.
بابائیان همچنین گفت: هفته آینده فیلم های «نهنگ عنبر»، «اسب سپید پادشاه»، «آتش بازی» اکران می شود و فیلم هایی مثل «قصه ها» و «در دنیای تو ساعت چند است؟» هم اولین روزهای نمایش خود را پشت سر می گذارد. آیا در چنین وضعی باید به اکران تک سانس و چرخشی تن بدهیم؟ از مجموع سینماهای واقع در میدان انقلاب هیچ سالنی به «مردن به وقت شهریور» تعلق ندارد چون صاحبان همه آنها می گویند برای هفته بعد با فیلم های دیگر قرار داد دارند. این جمله چیزی است که ما از جانب صاحبان سالن های ایران، فرهنگ، موزه سینما، شکوفه، قدس، آفریقا، سمرقند، تماشا، راگا، تیراژه، چهارسو و عصر جدید شنیده ایم.

منبع:بانی فیلم


برچسب‌ها: سینمای ایران
آخرین مطالب
   
 

اخبار روز سینمای ایران وجهان