اخبار روز سینمای ایران وجهان
تاریخ : پنجشنبه ٢۳ بهمن ۱۳٩۳
نویسنده : حمید رضا صالحی
نظرات ()

 

سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر در آخرین دقایق روز ۲۲ بهمن ماه با معرفی برگزیدگان در بخش های سودای سیمرغ، نگاه نو، مستند و هنر و تجربه به پایان رسید.

قطار جشنواره سی و سوم به ایستگاه پایانی رسید/ اسامی کامل برگزیدگانبه گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر، مرسم اختتامیه جشنواره دقایقی پیش در برج میلاد با اعلام اسامی برگزیدگان جشنواره به پایان رسید.

اسامی برگزیدگان جشنواره به شرح زیر است:



بخش سودای سیمرغ سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر

* بخش فیلمنامه

سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه به رویا محقق برای نگارش فیلمنامه فیلم «دوران عاشقی» رسید.

دیپـلم افتـخار بهترین فیلمنامه به اصغر عبداللهی برای نگارش فیلمنامه فیلم «خداحافظی طولانی» اهدا شد.

* بهترین کارگردانی

بلورین بهترین کـارگردانی به ابوالحسن داوودی برای فیلم «رُخ دیوانه» اهدا شد.

دیپلم افتخـار بهترین کـارگردانی به بهـرام تـوکلی برای فیلم «من دیه گو مارادونا» هستم اهدا شد.

*بهترین بازیگر نقش اول زن

با تقدیر از بازی لیلا حاتمی در فیلم «دوران عاشقی» و مهتاب کرامتی در فیلم «عصر یخبندان» هیأت داوران در این بخش یک دیپلم افتخار و یک سیمرغ بلورین اهداء کرد.

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن به بـاران کـوثـری برای فیلم «کوچه بی نام» اهدا شد.

دیپلم افتخـار بهترین بازیگر نقش اول زن نیز به لیلا زارع برای فیلم «شیفت شب» رسید.

*بهترین صدابرداری و صداگذاری

سیمرغ بلورین بهترین صـدابرداری به محـمود سـماک باشـی برای فیلم «من دیه گو مارادونا هستم» رسید.

سیمرغ بلورین بهترین صـداگذاری نیز به بـهمن اردلان برای فیلم «رُخ دیـوانه» رسید.

*بهترین فیلمبرداری

با تقدیر از استاد علیرضا زرین دست برای فیلمبرداری فیلم «مزارشریف»، سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری به علیرضا بـرازنده برای فیلم «دوران عاشقی» اهدا شد.

* بهترین فیلم

سیمرغ بلورین بهترین فیلم به بیـتا منـصوری برای تهیه کنندگی فیلم «رخ دیوانه» اهدا شد.


*بهترین موسیقی فیلم

سیمرغ بلورین بهترین مـوسیقـی متـن فیلم به بهزاد عـبدی برای فیلم «مـزار شـریف» اهدا شد.

*بهترین بازیگر نقش مکمل زن

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن به سحـر دولـتشاهـی برای بازی در فیلم «عصر یخبندان» اهدا شد.

در این بخش از بازی مینـا سـاداتی در فیلم «عصر یخبندان» نیز تقدیر شد.

*بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد به هـومن سیـدی برای فیلم «من دیه گو مارادونا هستم» اهدا شد.

* بهترین تدوین

سیمرغ بلورین بهترین تـدوین به نیـما جعفری جوزانی برای فیلم «عصر یخبندان» اهدا شد.

*بهترین جلوه های بصری

سیمرغ بلورین بهترین جلوه های بصری در بخش سودای سیمرغ به وحید قطبی زاده برای فیلم «رُخ دیوانه» اهدا شد.

همچنین دیپـلم افتـخار بهترین جلوه های بصری به امیـررضا معتمـدی برای فیلم «مـزارشریـف» رسید.

هیأت داوران در این بخش برای جلوه های ویژه میدانی نامزدی را معرفی نکرد.

* بهترین طراحی صـحنه

سیمرغ بلورین بهترین طراحی صـحنه به محـسن نصراللهی برای فیلم «اعترافات ذهن خطرناک من» اهدا شد.


*بهترین طراحی لباس

سیمرغ بلورین بهترین طراحی لباس در بخش سودای سیمرغ به جـهانگیـر میـرزاجـانی برای فیلم «خـداحافـظی طولانی» رسید.


* بهترین بازیگر نقش اول مرد

بازیگر فیلم سینمایی خداحافظی طولانی به عنوان بهترین بازیگر مرد بخش سودای سیمرغ جشنواره فجر انتخاب شد.

سـیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد به سعـید آقاخانی برای فیلم «خـداحافـظی طولانی» اهدا شد.


*جایزه ویژه هیات داوران

سیمرغ بلورین جایزه ویژه هیأت داوران به جواد نوروزبیگی برای تهیه کنندگی سه فیلم «بهمن»، «اعترافات ذهن خطرناک من» و «من دیه گو مارادونا هستم» رسید.

دیپـلم افتخار جایزه ویژه هیأت داوران در بخش سودای سیمرغ به نیـکی کـریمی برای مجموعه بازی وی و کارگردانی فیلم «شیفت شب» اهدا شد.


*سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه

سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه در بخش سودای سیمرغ به رویا محقق نویسنده فیلم «دوران عاشقی» اهدا شد.

همچنین دیپـلم افتـخار بهترین فیلمنامه در بخش سودای سیمرغ به اصغر عبداللهی برای نگارش فیلمنامه «خداحافظی طولانی» اهدا شد.


*سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی

سیمرغ بلورین بهترین کـارگردانی به ابوالحسن داوودی برای فیلم «رُخ دیوانه» اهدا شد.

دیپلم افتخـار بهترین کـارگردانی نیز در این بخش به بهـرام تـوکلی برای فیلم «من دیه گو مارادونا هستم» اهدا شد.


*رخ دیوانه بهترین فیلم جشنواره

فیلم سینمایی «رخ دیوانه» عنوان بهترین فیلم سی و سومین جشنواره فیلم فجر را بدست آورد.


اسامی برگزیدگان بخش نگاه نو نیز اعلام شد که اسامی برگزیدگان به شرح زیر است:

*بهترین کارگردان

با تقدیر از مصطفی احمدی برای کارگردانی فیلم نزدیکتر تندیس بهترین کارگردانی بخش نگاه نو به وحید جلیلوند برای کارگردانی فیلم «چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت» رسید.

*بهترین فیلم بخش

تندیس بهترین فیلم بخش «نگاه نو» به محمد حسین لطیفی برای کارگردانی فیلم «چهارشنبه ۱۹اردیبهشت» رسید.

*بهترین فیلمنامه بخش

هیأت داوران در این بخش به جای تندیس بلورین دو دیپلم افتخار اهداء کرد.

دیپـلم افتـخار بهترین " فیلمنامه اصـلی " به مـریـم مقـدم و بهتـاش صـناعی ها برای فیلم «احـتمال باران اسیـدی» اهدا شد.

همچنین دیپـلم افتـخار بهترین " فیلمنامه اقتباسی " به نـاهید طباطبایی و حمیدرضا قطـبی برای فیلم «جـامه دران» اهدا شد.


*تندیس بلورین داوران

تندیس بلورین «جـایزه ویـژه هیأت داوران» بخش نگاه نو به امیـرحسیـن عسـگری برای فیلم بـدون مـرز اهدا شد.


*تقـدیر دبیر جشنواره از دو اثر در نگاه نو

علیرضا رضاداد از آقایان حـامد جعفـری و هـادی محمدیان برای تهیه کنندگی و کارگردانی فیلم پویانمایی و سینمایی شاهزاده روم و عـلی نجفـی امامـی و محمدرضا نجـفی امـامی برای تهیه کنندگی و کارگردانی فیلم پویانمایی و زنده "مـبارک" تقدیر کرد.

*در بخش نگاه نو بنا به پیشنهاد هیأت انتخاب از دو فیلم پویانمایی این دوره از جشنواره که به دلیل عدم امکان داوری با سایر آثار این بخش در خارج از مسابقه به نمایش درآمده اند از سوی دبیر جشنواره مورد تقدیر قرار گرفت.


 اسامی برگزیدگان بخش مستند (سینمای حقیقت)

*تندیس بلورین بهترین فیـلم

تندیس بلورین بهترین «فیـلم» سینما حقیقت به آقای معین کریم الدینی برای تهیه کنندگی و کارگردانی فیلم آتلان اهدا شد.



*بهترین کارگردانی

تندیس بلورین بهترین«کـارگردانی سینما حقیقت» به مهدی گنجی برای فیلم می خوام شاه بشم اهداء شد.

همچنین با توجه ویژه به فیلم آتلان به کارگردانی و تهیه کنندگی جناب آقای معین کریم الدینی، دیپـلم افتـخار بهترین «کـارگردانی سینما حقیقت» به محمد کارت برای فیلم «بختـک» اهداء شد.


*جـایزه ویژه هیأت داوران

تندیس بلورین «جـایزه ویژه هیأت داوران» بخش سینما حقیقت به فرشاد افشین پور برای تصویربرداری فیلم «سفر به آمادای» اهداء شد.


*بهترین پژوهش و متن فیلم مستند

تندیس بلورین بهترین" پژوهش و متن فیلم مستند" به محمد علی شعبانی برای فیلم «سمفونی استیضاح» رسید.

اسامی  بخش هنر و تجربه
تندیس ویژه فیلم در بخش هنر و تجربه به امیرحسین ثقفی برای فیلم سینمایی «مردی که اسب شد» اهدا و تندیس بهترین فیلم در بخش هنر و تجربه به فائزه عزیزخانی برای فیلم سینمایی «روز مبادا» اهدا شد.




برچسب‌ها: اخبار جشنواره
آخرین مطالب
   
 

اخبار روز سینمای ایران وجهان