اخبار روز سینمای ایران وجهان
تاریخ : چهارشنبه ۳۱ فروردین ۱۳٩٠
نویسنده : حمید رضا صالحی
نظرات ()

جمشید مشایخی و فریبا کوثری برای حضور در سریال کاندیدا شدند؛
ادامه تصویربرداری «اوسنه پادشاهی» در بیابا‌ن‌های «روزی، روزگاری»

 کارگردان مجموعه تلویزیونی «اوسنه پادشاهی» گفت: تصویربرداری این سریال در میمه و بیابان‌هایی که سریال «روزی، روزگاری» را تصویر کردیم، ادامه دارد.

 

«امرالله احمدجو» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت‌: تا به حال حدود 60 الی 70 درصد از تصویربرداری سریال «اوسنه پادشاهی» به پایان رسیده است و ما حدود دو هفته است که برای ادامه کار در میمه مستقر شده‌ایم و بخش‌های داخلی را تصویربرداری می‌کنیم.
وی ادامه داد:‌ بخش‌های بیرونی مربوط به اردوگاه سلطنتی برای پادشاه فرضی در تابستان کنار زاینده‌رود به تصویر کشیده شد و در حال حاضر نیز بخش‌های داخلی و داستان‌های درون چادرها را به تصویر می‌کشیم.
کارگردان مجموعه تلویزیونی «روزی؛ روزگاری» اظهارداشت: البته بخش‌های بیرونی هم داریم که با حال و هوای میمه بیشتر سازگار است و آنها را حوالی عید در روستاهای اطراف میبد و بیابان‌هایی که «روزی؛ روزگاری» را تصویربرداری کردیم، ضبط می‌کنیم.
احمدجو درباه زمان پایان تصویربرداری نیز تصریح کرد: ما قرار بود که بتوانیم تا پایان سال تصویربرداری را تمام کنیم و تا الان هم کمی از برنامه جلوتر هستیم.
وی همچنین درباره حضور بازیگران جدید در سریال نیز گفت: با آغاز فصل جدید تصویربرداری، چند بازیگر جدید هم به کار اضافه خواهند شد، ابتدا قرار بود خانم علو در سریال حضور داشته باشند که به دلیل سختی کار و بدی آب و هوا نتوانستند به جمع ما بپیوندند و به جای ایشان فعلا با خنم فریبا کوثری مذاکراتی داشته‌ایم. ضمن اینکه با آقای جمشید مشایخی نیز صحبت‌هایی برای حضور در سریال شده است.
به گزارش فارس، مجموعه «اوسنه پادشاهی» چهار فاز دارد که فاز اول آن مربوط به حاکم اصفهان است که در کاخ می‌گذرد و تصویربرداری آن تمام شده است، فاز دوم نیز متعلق به اردوگاه شاهی است؛ بخش سوم نیز کاروان شاهی است که برای رسیدن به اردوگاه می‌روند و فاز چهارم داخلی‌های چادرها در اردوگاه است.
مجموعه تلویزیونی «اوسنه پادشاهی» در 50 قسمت 40 دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی رضا جودی به سفارش گروه فیلم و سریال شبکه سه به کارگردانی «امرالله احمدجو» ساخته می‌شود. در این مجموعه که اول اردیبهشت‌ماه در اصفهان کلید خورد، بازیگرانی نظیر محمود پاک‌نیت، محمد فیلی،فردوس کاویانی. آتش تقی‌پور، پرویز بزرگی، حسن اکلیلی، رحیم هودی .فریدون سورانی، بهروز مسروری، مهوش صبرکن حمید صالحی .وبازیگران اصفهانی.بازی می‌کنند.
در خلاصه داستان این سریال آمده است: حسام بیگ با نام جدید سام‌شاه اکنون پادشاه ایران شده و برای خوشگذرانی به سمت اصفهان می‌آید. کاروان او را همسرش ملک خاتون، و دو فرزندش ولیعهد و شاه دخترو، تلخک دربار قشونسالار، میر غضب و ریز و درشت درباریان، جارچیها، دسته موزیک، آشپزخانه دربار و... همراهی می‌کنند. تا اینکه ....


عوامل «اوسنه پادشاهی» عبارتند از: کارگردان وفیلمنامه نویس امرالله احمد جو .دستیاران کارگردان . علی صدیق . احسان اکلیلی . محمد احمد جو .مدیر تصویربرداری:  ابتین سهامی، طراح صحنه و لباس: محسن نوروزی،دوخت لباس . علی قره داقی . طراح چهره پردازی: احسان روناسی، صدابردار: حسین حجازی، تدوین: مهدی جودی و مجری طرح و......: موسسه فرهنگی میثاق فیلم.

منب, خبر گذاری فارس


برچسب‌ها: سریال ایرانی
آخرین مطالب
   
 

اخبار روز سینمای ایران وجهان