اخبار روز سینمای ایران وجهان
تاریخ : یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳٩٢
نویسنده : حمید رضا صالحی
نظرات ()

http://naghdefarsi.com/images/stories/rooz/15/11.07/161203_635265992143796846_m.jpg

 

کارلوس سالدانها فیلمساز برزیلی جایزه سینماکان که عنوان جایزه سالانه مالکان سینماهای آمریکاست در مراسم سالانه مالکان سینماهای آمریکا در ماه مارس دریافت خواهد کرد.


این جایزه در گردهمایی سینماداران آمریکا در لاس وگاس به این فیلمساز برزیلی اهدا می شود. این گردهمایی از 24 تا 27 مارس در سزار پلیس برگزار می شود.

سالادنها در حال حاضر در حال تکمیل تهیه «ریو 2» است که ادامه ای بر «ریو» انیمیشن پرفروش کمپانی فاکس قرن بیستم است.

این ادامه در تاریخ یازدهم آوریل راهی سینماهای آمریکا می شود و آن هاتاوی، جسی آیزنبرگ، جرمین کلمنت، لسلی مان، جورج لوپز در کنار جیمی فاکس در آن صداپیشگی کرده اند. این انیمیشن را اندی گارسیا، برونو مارس و ریتا مونرو در بخش صدا همراهی می کنند.

سینما کان (CinemaCon) که سال 2011 پایه گذاری شد جایزه رسمی مالکان سینماها در آمریکا است که از آن زمان هر سال در سزار پلیس لاس وگاس مراسم خود را برگزار می کند.

سالادنها متولد 1968 کارگردانی انیمیشن های مهمی چون «عصر یخبندان» را در کارنامه اش دارد. وی در «عصر یخبندان» (Ice Age)‏ محصول سال ۲۰۰۲ در نقش کمک کارگردان ظاهر شد. اما انیمیشن بعدی این مجموعه که به دنبال موفقیت قسمت اول به نام «عصر یخبندان: ذوب» در سال ۲۰۰۶ ساخته شد و فیلم سوم به نام «عصر یخبندان: آغاز دایناسورها» در سال ۲۰۰۹ به کارگردانی سالدنها ساخته شدند.

انیمیشن «ریو» که در سال 2011 اکران شد نیز یکی دیگر از نقاط عطف کارنامه هنری این کارگردان است.

سال پیش مورگان فریمن بازیگر کهنه‌کار هالیوود جایزه شمایل سینما را از سینماکان دریافت کرد.

------------

منبع: برنا


برچسب‌ها: سینمای جهان
آخرین مطالب
   
 

اخبار روز سینمای ایران وجهان