اخبار روز سینمای ایران وجهان
تاریخ : جمعه ۱۱ بهمن ۱۳٩٢
نویسنده : حمید رضا صالحی
نظرات ()

http://naghdefarsi.com/images/stories/rooz/18/11.01/13921101000114_photoa.jpg

 

مارتین اسکورسیزی یکی دیگر از بازیگران فیلم تازه‌اش «سکوت» را انتخاب کرد. آدام درایور تازه‌ترین بازیگری است که به جمع همکاران این فیلم پیوسته است.

 


آدام درایور هم اکنون «درون لوین دیویس» ساخته برادران کوئن (اتین و جوئل) را آماده نمایش عمومی دارد.

«سکوت» مارتین اسکورسیزی بر اساس قصه کتاب پرخواننده سوکاسو اندو نویسنده ژاپنی ساخته می‌شود. این کتاب سال 1960 روی پیش‌خوان کتاب فروشی‌ها قرار گرفت.

فیلم‌نامه اقتباسی این درام پرتنش را جی کوکز نوشته و رسانه‌های گروهی از آن به عنوان یکی از پروژه‌های محبوب و مورد علاقه اسکورسیزی اسم می‌برند.

خط اصلی قصه فیلم در قرن هفدهم میلادی اتفاق می‌افتد و ماجراهای دو کشیش مسیحی به نام سباستیانو رودریگونز و فرانسیس گارپه را به دنبال می‌کند.

این دو کشیش مکزیکی‌تبار طی سفری به کشور ژاپن برای تبلیغ دینی،‌با یک سری مشکلات و دردسر خشونت‌آمیز و سخت روبرو می‌شوند.

آن‌ها که در عین حال به دنبال پیدا کردن اثری از استاد خود هستند، در سفر خود اتفاقات و حوادث پیش‌بینی نشده‌ای را تجربه می‌کنند.

به نوشته سایت اینترنتی شوبیز،‌قبل از این بنسیو دل‌تورو و گائل‌گارسیا برنال برای بازی در نقش دو کاراکتر اصلی قصه فیلم انتخاب شده‌اند.

اندرو گارفیلد بازیگر نقش مرد عنکبوتی در اکشن کمیک استریپی ابرقهرمانانه «مردعنکبوتی شگفت‌انگیز» هم،‌ یکی از بازیگران «سکوت» است.

کن واتانابه بازیگر مطرح یک دهه سینمای ژاپن که  در چند فیلم انگلیسی زبان هم بازی کرده در کنار دیگر بازیگر ژاپنی به نام ایسی اوگاتا از دیگر بازیگران فیلم اسکورسیزی هستند.

در حالی که مدت‌هاست بحث تولید این فیلم مطرح است و رسانه‌های گروهی بارها درباره زمان شروع کار فیلم‌برداری آن سوالاتی رامطرح کرده‌اند، اسکورسیزی می‌گوید کلید فیلم‌برداری آن را ماه ژولای سال جاری میلادی می‌زند.

نکته جالب در ارتباط با «سکوت» این است که کل صحنه‌های آن در لوکیشن‌های مختلف کشور تایوان فیلم‌برداری خواهد شد.

این در حالی است که قصه فیلم در کشور ژاپن اتفاق می‌افتد و معلوم نیست چرا سازندگان فیلم، از لوکیشن‌های ژاپن برای فیلم‌برداری آن استفاده نمی‌کنند.

مارتین اسکورسیزی طی چهار سال اخیر چندین‌بار اعلام کرد یکی از دو فیلم «سکوت» با «سیناترا» ( فیلمی شرح حال‌گونه درباره فرانک سینانرا) را جلوی دوربین خواهد برد.

اما در کمال تعجب و حیرت تحلیل‌گران سینمایی،‌وی «گرگ وال استریت» را با بازی لیوناردو دی‌کاپریو کارگردانی کرد. این فیلم هفته قبل نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم ، کارگردانی و بازیگر مرد نقش اول شد.

------------

منبع: فارس


برچسب‌ها: سینمای جهان
آخرین مطالب
   
 

اخبار روز سینمای ایران وجهان