اخبار روز سینمای ایران وجهان
تاریخ : یکشنبه ٢٩ دی ۱۳٩٢
نویسنده : حمید رضا صالحی
نظرات ()

 

بعد از یک دوره حضور کمرنگ پرویز پرستویی در سطح اول سینمای ایران؛ به نظر می‌رسد امسال، سال پرویز پرستویی در جشنواره فجر است.

پرویز پرستویی با سه فیلم در جشنواره فجر


فیلم سینمایی «شب،‌ بیرون» که به کارگردانی کاوه سجادی حسینی و تهیه‌کنندگی پرویز پرستویی در سکوت کامل خبری فیلمبرداری شده است، پس از پایان تدوین نهایی آن نسخه اصلی فیلم برای حضور در جشنواره فیلم فجر سی‌ودوم به دفتر جشنواره رفته است.
«شب، بیرون» که با حمایت‌های مستقیم پرویز پرستویی به ثمره نشسته است، با هزینه کمتر از هزینه ۱ درصدی فیلم‌های فاخر شکل گرفت و محصول بخش سینمای مستقل کشور است که در ژانر اجتماعی تولید شده است.
کاوه سجادی‌حسینی کارگردان «شب، بیرون» ، از جزئیات دیگری از این فیلم خبر داد. سجادی حسینی گفت: پس از پیش‌تولید این فیلم از خرداد ماه، کار فیلمبرداری را از تیر ماه آغاز کردیم و تا آخر مرداد ماه به پایان رساندیم تا زمان لازم برای تدوین و آماده‌سازی فیلم برای حضور در جشنواره‌ فیلم‌ فجر داشته باشیم.
وی افزود: «شب، بیرون» روایت فردی در شبانه تهران است که کلیه فیلمبرداری در طول شب انجام شد و در جاهایی که نیاز به روشنایی بوده است نور به کار اضافه کردیم.
کارگردان «شب، بیرون» با بیان اینکه فیلم در نکوهش طلاق است، ‌تصریح کرد: «شب، بیرون» یک فیلمنامه شهری است و در آن قصه چند جوان روایت می‌شود که شب هنگام بیرون از خانه‌هایشان، هستند که اتفاقاتی برایشان می‌افتد.در حین روایت داستان فیلم مخاطب با فضای شهری و معماری اجتماعی شهر تهران از شمال تا جنوب آن آشنا می‌شود.هدف من بیشتر نمایش تهران از زاویه دیگر است و سعی می‌کنم امنیت پایتخت را که نسبت به دیگر کلانشهر های جهان بسیار زیاد است نشان دهم.
سجادی‌حسینی گفت: در این فیلم بازیگرانی از جمله سهیلا گلستانی، هوتن شکیبا،حسام محمودی‌فرید و باران کوثری، هومن سیدی، نگار عابدی، فرید سجادی‌حسینی، سمانه وفایی و حسین امیدی ایفای نقش کردند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: نسخه‌اصلی فیلم به جشنواره فیلم فجر ارسال شده و امیدوارم که بتواند اولین اکران خود را در جشنواره امسال داشته باشد.


برچسب‌ها: اخبار جشنواره
آخرین مطالب
   
 

اخبار روز سینمای ایران وجهان