اخبار روز سینمای ایران وجهان
تاریخ : یکشنبه ٢٩ دی ۱۳٩٢
نویسنده : حمید رضا صالحی
نظرات ()

 

 

همزمان با ایام مبارک میلاد نبی‌اکرم (ص) کارگردان فیلم «محمد(ص)» در یادداشتی درباره مراحل ساخت و آماده سازی این فیلم توضیح داد.

«محمد(ص)» در فجر سی و سوم /با سلاح هنر به جنگ خشونت طلبانی می‌روم که پیامبر ما را دزدیده‌اند


مجید مجیدی کارگردان آثاری چون "آواز گنجشک‌ها"، "رنگ خدا"، "بچه‌های آسمان" به تازگی در حال ساخت فیلم "محمد(ص)" است به مناسبت ایام تولد حضرت محمد (ص) یادداشتی به رشته تحریر درآورد.
مجیدی در این یادداشت نگاشته است: هر ساله در چنین روزهایی که عطر میلاد پیامبر عشق و رحمت(ص) در فضای میهنم می پیچد، بسیاری از هموطنانم که مرا می بینند بیش از پیش از من سراغ فیلم "محمد(ص)" را می گیرند و می پرسند که سرانجام کار به کجا رسیده است؟
حق دارند! از پس سالها کار مداوم ما و بی خبری، آنها پرسشگر این موضوع باشند اما گروه دیگری هم هستند که در طول سال مرا با همین پرسش به چالش می کشند آنان آشنایان به محتوای فیلم هستند که می‌دانند چه پیامی در راه است و لذا مشتاقانه انتظار می‌کشند.
اینان وقتی هر روزه خبرهای تلخ جنایات تکفیری‌ها و سلفی‌ها را می‌شنوند، می‌پرسند: پس چه شد نمایش "محمد"ی که ما می دانیم پیام آور مهر و عشق و محبت بود و تو ادعا می کردی جهان هنوز شیفته و تشنه اوست.
در بخش دیگر این یادداشت آمده است: اینان به انتظارند این بار با سلاح فرهنگ و هنر به جنگ خشونت طلبانی برویم که نام مقدس اسلام و محمد (ص) را دزدیده اند و در عراق و سوریه و لبنان و پاکستان به پشتوانه درهم و دینار ها غارت می کنند، آتش می زنند، منفجر می کنند و سرها را صدها صدها می برند.
اینان امیدوارند پیام عشق و مهربانی از راه برسد و هر که در هر جای این جهان، نفرت می کارد و خشم درو می کند به این "مباهله فرهنگی" دعوت شود.
کارگردان فیلم "محمد(ص)" آورده است: اینک به هر دو گروه مژده می دهم که مراحل تدوین و جلوه های ویژه و ساخت موسیقی و طراحی صدا به خوبی پیش می رود و این آماده سازی ها البته با تانی و احتیاط صورت می گیرد زیرا نام "محمد" آنچنان بزرگ است که من ناچیز را هر روز و هر لحظه ترس و هیبتی آمیخته با احترام فرامی گیرد و لذا بر حساسیت و دقت من بیش از پیش می افزاید.
دوستان و یاران! به توفیق الهی و مدد حضرات معصوم (ص) در نیمه دوم سال ٩٣ پیام آوری به صحنه خواهد رفت که همه سلاح به دستان تروریست "دجال فعل ملحد شکل" را رسوا خواهد کرد.


برچسب‌ها: اخبار جشنواره
آخرین مطالب
   
 

اخبار روز سینمای ایران وجهان