اخبار روز سینمای ایران وجهان
تاریخ : چهارشنبه ٢٧ دی ۱۳٩۱
نویسنده : حمید رضا صالحی
نظرات ()

کارگردان: کاظم راست گفتارhttp://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/91125/poster-film.jpg

بازیگران: امین حیایی، بهاره رهنما، شیلا خداداد،‌ غلامحسین لطفی، یوسف صیادی، امیرحسین رستمی، اکرم محمدی، سحر زکریا، شراره رخام، الیکا عبدالرزاقی، رامش صفایی، مژگان جودی، مهدی صباغی، سیدابراهیم بحرالعلومی، احمد ایراندوست، سارا میرزایی، الهه حصاری، آتنا بهگام

گروه نویسندگان: حسین مثقالی و شعله نیک‌روش
تهیه کننده: سیدمحمدرضا مفیدی
مدیر فیلمبرداری: علیرضا زرین دست
تدوین: بهزاد مصلح
طراح گریم: عبدالله اسکندری
طراح صحنه و لباس: ویشکا آسایش
صدابرداران: محمود خرسند، وحید دوزنده
صداگذار: علی رضا علویان
دستیار اول و برنامه‌ریز: محمدجواد رجب‌زاده
محصول آمایش هنر
عکس: احمدرضا شجاعی، وحید شاهوند


"زنان ونوسی، مردان مریخی" پس از "پسر تهرانی" جدیدترین ساخته کاظم راست گفتار است که فیلم های "عروس خوشقدم" و "نقاب" را در کارنامه دارد.

اسم فیلم زیاد ربطی به فیلم ندارد. کارگردان این فیلم یعنی کاظم راست گفتار دارد با ساخت فیلم های طنز بی محتوا سقوط اساسی در سینمای ایران می کند. البته یک فیلم کاظم راست گفتار بسیار روان و یک دست و عالی است آن هم فیلم نقاب است.فیلم نامه نقاب خیلی خوب است. موفقیت فیلم نقاب فقط به خاطر پیمان قاسم خانی است. چون قاسم خانی فیلم نامه نویس فیلم نقاب است. پیمان قاسم خانی در هر کاری باشد و فیلم نامه نویس باشد آن فیلم تک می شود. در قسمتی از فیلم زنان ونوسی و مردان مریخی که بهاره رهنما همراه با دوستاش در دامنه های آلپ است. دقیقا معلوم است که تصویر باسازی شده گذاشته اند . و شدیدا معلوم است که لوکیشن اون سکانس در ایران است. حتی سکانسی که بهاره رهنما دارد در دامنه های آلپ می فتد هم بازسازی شده است و در آن سکانس یک تصویر بازسازی گذاشته اند. امین حیایی این روزها با بازی کردن در فیلم های سطحی از چشم مردم افتاده البته یک دسته دیگر هم هستند که هنوز امین حیایی را دوست دارند. امین حیایی در همه ژانرها بازی کرده است. اما اگر حیایی بازی اش را در فیلم های طنز بی محتوا کم می کرد بسیار بهتر بود. فیلم نامه این فیلم بسیار بسیار بسیار سخیف است من نمی دانم چرا بازیگران تن به بازی کردن در این فیلم ها می دهند.

البته بازیگران هم تقصیر ندارند تقصیر کارگردان و تهیه کنندگان و فیلم نامه نویسان این اثرها هستند. سحر ذکریا و شراره رخام استعداد بسیار عالی در زمینه بازیگری دارند. اما نمی دانم چرا شراره رخام بعد از چند سال دوری از سینما دوباره با یک فیلم سخیف برگشته. شراره رخمی که غیر از این فیلم . فیلم سخیف دیگری بازی نکرده است. پس چطور تن به بازی کردن این فیلم داده است.

سحر ذکریا با چند آثاری که در سینما بازی کرده است. نشان داده است که می توان در آثار جدی هم بازی کند. بیشتر مخاطبین او را با سریال پاورچین اثر مهران مدیری می شناسند چون اولین سریالی بود که سحر ذکریا بازی کرده بود و اولین همکاری ذکریا با مدیری بود.

امیر حسین رستمی بازی نسبتا خوبی در این فیلم داشت او که بیشتر در آثار طنز بازی کرده است . اما نقشش در این فیلم نسبتا خوب بود. پایان فیلم هم دقیقا مثل فیلم های سطحی و سخیف است. با ساختن و زیاد شدن فیلم های سطحی و سخیف سینمای ما داره نابود می شه اگه تولیدات طنز بی محتوا ادامه داشته باشد سینما ما نابود نابود نابود می شود.

بهترین سکانس فیلم: سکانس آخر فیلم که امین حیایی می خواهد از دست همسرانش فرار کند و با امیر حسین رستمی نقشه ای می کشند و دست به فرار می زنندو سکانس جالبی است.برچسب‌ها: نقدفیلم ایرانی
آخرین مطالب
   
 

اخبار روز سینمای ایران وجهان